Our Class Teachers
Class Teachers 2016-2017

SR. ZITA CUTINHA
Designation: PRINCIPAL
Class: -

SR. SHEEBA
Designation: VICE PRINCIPAL
Class: -

SR. BERTHA
Designation: ADMINISTRATION
Class: -

SR. SONOTI
Designation: ADMINISTRATION
Class: -

MS. PRASEETHA MURUKAN
Designation: TGT
Class: X-A

MS. RUBY S. THOMAS
Designation: TGT
Class: 10-B

MS. KAWAL REKHI
Designation: TGT
Class: X-C

MS. SANGEETA KESARI
Designation: TGT
Class: X-D

MS. TAMANNA AHUJA
Designation: TGT
Class: X-E

MR. EPHREAM JACOB
Designation: TGT
Class: IX-A

MS. NEHA GULIANI
Designation: TGT
Class: IX-B

MS. LINI JACOB
Designation: TGT
Class: XI-C

MS. GURPREET PARASHAR
Designation: TGT
Class: IX-D

MS. PUNITA AGGARWAL
Designation: TGT
Class: IX-E

MS. A. PAULIN RUBY
Designation: TGT
Class: VIII-A

MS. POONAM SHARMA
Designation: TGT
Class: VIII-B

MS. JYOTI ARORA
Designation: TGT
Class: VIII-C

MS. SUMAN RAHEJA
Designation: TGT
Class: VIII-D

MS. POONAM CHAWLA
Designation: TGT
Class: VIII-E

MS. SUNITA DAGAR
Designation: TGT
Class: VII-B

MS. AFSAR JAHAN ANSAR
Designation: TGT
Class: VII-C

MS. NISHA VARGHESE
Designation: TGT
Class: VII-E

MS. MONIKA MEHTANI
Designation: PRT
Class: Computer

MS. MAMTA ARORA
Designation: TGT
Class: VI-B

MS. PUNAM KAKKAR
Designation: TGT
Class: VI-C

MS. JYOTI ABROL
Designation: TGT
Class: VI-D

MS. POOJA MRIG
Designation: TGT
Class: VI-E

MS. REKHA SINGHAL
Designation: PRT
Class: V-A

MS. DEANNE EVERETT
Designation: PRT
Class: V-B

MS. BHAWNA
Designation: PRT
Class: V-C

MS. RUCHI MITTAL
Designation: PRT
Class: V-D

MS. RITA CHAUDHARY
Designation: PRT
Class: V-E

MS. ANUPAMA HARIT
Designation: PRT
Class: IV

MS. POOJA SINGH
Designation: PRT
Class: III

MS. MANMIT KAUR
Designation: PRT
Class: I

MS. KANCHAN AGGARWAL
Designation: TGT
Class: SCIENCE

MS. SARITA SHARMA
Designation: TGT
Class: HINDI

MS. SUNITA SHARMA
Designation: TGT
Class: HINDI

MS. SAVITA RANA
Designation: TGT
Class: 6-D

MS. MANJU SINGH
Designation: TGT
Class: HINDI

MS. SANGEETA GOGIA
Designation: TGT
Class: SANSKRIT

MS. SINDHU KUMARI
Designation: TGT
Class: SANSKRIT

MS. MANJU SHARMA
Designation: PRT
Class: MUSIC

MS. CHARULATA
Designation: PRT
Class: ART & CRAFT

MS. ASHA RANI
Designation: TGT
Class: 6-B

MR. SURAJ RAGHAV
Designation: TGT
Class: PHYSICAL EDUCATION

MS.ELIZABETH DEWAN
Designation: TGT
Class: PHYSICAL EDUCATION

MS. NARESH RISHI
Designation: PRT
Class: DICIPLINE INCHARGE

MS. SUNU JOHN
Designation: PRT
Class: ADM. OFFICE

MS. JATINDER KAUR
Designation: TGT
Class: COMPUTER

MS. LISNA THOMAS
Designation: TGT
Class: COMPUTER

MS. BABITA SHARMA
Designation: TGT
Class: 6-A

MS. GYANASHREE BISOI
Designation: TGT
Class: COMPUTER

MS. RANI CHRISTOPHER
Designation: TGT
Class: DANCE

MS. CHRISTINA RAI
Designation: PRT
Class: ART

MS. BINU RANJI AYALLORE
Designation: TGT
Class: Maths
Class Teachers 2015-2016
Class Teachers 2014-2015
Class Teachers 2013-2014

  • of Our Lady of Fatima Convent Sec. School, Gurgaon
  • Enter School Code
    'OLFGGN'